Nadwrażliwość żołędzi po całkowitym obrzezaniu

Witam. Jestem 12 dni po zabiegu całkowitego obrzezania. Dziś byłem u lekarza na zdjęcie szwów ale powiedział żeby się trochę bardziej rozpuściły. Przy tym powiedział że nigdy nie widział takiej nadwrażliwości żołędzia jak u mnie. Od dziś chodzę bez opatrunku żeby zahartować żołądź. Ile ok. czasu będzie mi się hartować żołądź? Czy mogę brać kąpiele czy tylko delikatne prysznice?

Witam , szkoda , że nie omówił Pan tych zagadnień z operatorem!!! Trudno jest mi powiedzieć , czy może Pan brać kąpiele , gdyż nie widzę stanu obecnego , ale , jeśli operator utrzymał jeszcze szwy - to radziłbym jedynie mycie pod letnim prysznicem! Co do okresu nadwrażliwości - sprawa jest zupełnie indywidualna i może trwać kilka dni , jak i kilka tygodni! z.żurawski