Namnażanie się pieprzyków i przebarwień

mam liczne pieprzyki, przebarwienia które się namnażają nie mam pojęcia skad się biora dodam ze lecze się na niedoczynność tarczycy i biore bromergon czy prolaktyna może przebarwiac czy może to wynik mojego leczenia trądziku brałam actaven i od tamtej pory zauwazylam namnażanie się pieprzyków przebarwień. Jaki może być powod namnażania ich, czy można je usunac

Przeciętni Polak ma ok. 40 znamion. Przybywa ich od urodzenia do mniej więcej 45 roku życia. Główne powody powstawania znamion to wyposażenie dziedziczne, promieniowanie nadfioletowe i stan hormonalny organizmu (np. ciąża). Z tych czynników mamy wpływ głównie na promieniowanie UV - używając kremów z filtrem zmniejszamy tempo powstawania znamion i przebarwień. Co do usuwania znamion, to należy się zastanowić, czy blizny po zabiegach nie szpecą bardziej, niż to, co usunięto.