Napady złości przed miesiączką

Mam pytanie dotycz napdadów złości. Leczę obecnie wieloletnią depresje lecz, gdy mam dostać miesiączkę wszystko jest w stanie wyprowadzić mnie zrównowagi. Ja rozumię napięcie przed mieś ale ryczę z nerwów, gdy np. Mąż w momencie mojego "podminowania" mówi nie dramatyzuj zamiast mnie zrozumieć, że jest mi źle i jakoś pocieszyć. Ten człowiek mnie nie rozumie, nie mam w nim wsparcia, nie mam komu się wygadać. Co ja mam zrobić?, czuję się niewolnikiem swoich nerwów dłużej nie zniosę tej frustracji..

Mężczyzna do końca " nie zrozumie", bo nie jest kobietą i nie ma takich problemów ,jak kobieta- on reaguje po męsku, w cyklu miesięcznym prawie zawsze występują zazurzenia nastroju,poproś lekarza ,aby dodał lek na dorażne uspokojenie lub kup preparat ziołowy bez recepty i staraj się jakoś przetrwać te dni1

Warto nad tym pracować w psychoterapii. Bo jedna strona medalu to fakt, że w okresie przedmiesiączkowym następują pewne zmiany hormonalne w organizmie kobiety, które wpływają na ogólnie pojęty nastrój i napięcie. Druga natomiast to pytanie o to, na ile Pani trudności związane są tylko z napięciem przedmiesiączkowym, a na ile wynikają z trudności w relacji małżeńskiej ( a w tym okresie są po prostu najbardziej widoczne).