Nawracająca opryszka na ustach

Dzień dobry Mam 23 lata i odkąd pamiętam bardzo często na ustach pojawia mi się opryszczka. Przyjmowałam HEVIRAN ale po jego zakończeniu problem powrócił. Opryszczki pojawiają mi się bardzo często, niezależnie od pory roku. W ostatnim czasie (tj. na przełomie 1,5 miesiąca) pojawiły mi się już trzy razy. Czy jest jakiś sposób aby zmniejszyć częstotliwość opryszczki?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie ma skutecznego sposobu prewencji opryszczki. Warto natomiast skontaktować się z lekarzem chorób zakaźnych lub immunologiem klinicznym celem wykluczenia zaburzeń odporności jako powodu nawracajacego zakażenia wirusem opryszczki.