Nawracająca torbiel gruczołu Bartholina od kilku lat

Witam,od kilku lat zmagam sie z torbiela gruczołu bartholiego. Co jakis czas pojawia sie i czasem zanika aczkolwiek ostatnio juz mam ja ponad miesiać.Jaki jest sposob zeby jakos sie jej pozbyc wykluczajac narazie zabieg. Gdyż moj ginekolog stwierdził skoro nieboli to musze jakos sobie z nią radzic ale jak? Proszę o odpowiedz bo staje się to bardzo uciażliwe już dla mnie
Aleksander Ropielewski

Nie ma skutecznego sposobu leczenia tej dolegliwości poza marsupializacją gruczołu (leczenie zabiegowe).