Nerki w opisie USG jamy brzusznej

Witam USG jamy brzusznej - ostatnia czesc opisu mowi : Nerki prawidlowej wielkosci, echostruktura bez istotnych zmian, bez cech zastoju i pewnych ech zlogow. W nerce lewej w rejonie bieguna dolnego widoczne hiperecho w warstwie korowej welkosci 5,5 mm- AML? Jak Mam rozumiec ten opis? AML... Prosze o pomoc jak to rozumiec

Marta Mielniczuk

Witam, pod skrótem AML kryje się prawdopodobnie angiomyolipoma, czyli naczyniakomięśniakotłuszczak. Jest to guz łagodny nerki. Pozdrawiam.