Nerwica natręctw i uczucie nierealnego światu

czy horujac na nerwice natrectw patrzac na swiat wydaje mi sie jakby nierealny i mam depresje jednoczesnie te same objawy jak mysle o roznych miejscach gdzie mi sie podobalo np.na wakacjach odczuwam depresje ale jednoczesnie chcialbym tam byc.czy to normalne objawy przy tym schorzeniu?

Derealizacja najczęściej występuje jako reakcja na lęk i może być objawem takich chorób jak "nerwica" natręctw, fobia czy depresja. Jeśli pozostaje Pan pod opieką psychiatry lub psychologa zachęcam do dzielenia się z nimi swoimi wątpliwościami dotyczącymi objawów, jeśli nie być może warto byłoby skorzystać z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam!