Po jakim czasie zazwyczaj zaczyna działać ten lek?

Dzień dobry, psychiatra przepisał mi kariprazynę jako lek dodatkowy do paroksetyny w leczeniu lekoopornych zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Po jakim czasie zaczyna działać kariprazyna w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i w jakiej dawce jest skuteczna w leczeniu tych zaburzeń?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

kariprazyna wchodzi w skład leków przeciwpsychotycznych i jak przy większości z nich, jej działanie jest zauważalne dopiero po pewnym czasie - nawet po kilku tygodniach.

Co do samej dawki, jest ona ustalana przez lekarza na potrzeby pacjenta, dlatego nie jesteśmy w stanie sprecyzować, ile powinna ona wynosić, jednak niekiedy zachodzi potrzeba jej zwiększenia, co ustala się po obserwacji chorego po rozpoczęciu leczenia danym medykamentem.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących stosowanego przez Pana leku:

https://portal.abczdrowie.pl/kariprazyna-szansa-dla-chorych-na-schizofrenie-i-chorobe-maniakalno-depresyjna

https://portal.abczdrowie.pl/reagila-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.