Czy ten lek może zwiększać popęd seksualny?

Dzień dobry, stosuję lek kariprazyna. Od czasu rozpoczęcia zażywania tego leku bardzo zwiększył mi się popęd seksualny i jest to uciążliwe dla mnie. czy lek kariprazyna może zwiększać popęd seksualny?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Kariprazyna to lek przeciwpsychotyczny stosowany w leczeniu schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. Jednakże, jak wiele leków psychotropowych, może ona wywoływać różne działania niepożądane, w tym wpływać na sferę seksualną pacjenta.

Zwiększony popęd seksualny jest jednym z efektów ubocznych tego leku. Jeśli sytuacja będzie uciążliwa, zalecamy kontakt z psychiatrą, który dostosuje leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kariprazyna-szansa-dla-chorych-na-schizofrenie-i-chorobe-maniakalno-depresyjna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.