Nerwowość od dziecka

Witam.Od kiedy pamiętam byłam nerwowa ,od dziecka obgryzam paznokcie,pod wpływem stresu mam wypieki na twarzy ,szyi i dekolcie .Kiedy się silniej zdenerwuję mam drżenie rąk i mam wrażenie że serce mi wyskoczy (szybsze,mocniejsze bicie).Bardzo ciężko przeżyłam poronienie w 2003 r.Kolejne w 2014 r w grudniu.W 2015r w sierpniu nagle zmarła mama byłam w 14 tyg,tydzień póżniej poroniłam.Bardzo to wszystko przeżywam,koleżanka poleciła mi lekarza neurologa ,aby zdiagnozował nerwicę,a może inny lekarz?

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza PSYCHIATRY (nie neurologa) i/lub PSYCHOTERAPEUTY, którzy po zbadaniu Pani zaproponują odpowiednią formę / metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego / Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam, zalecałbym konsultację u lekarza psychiatry (nie neurologa) lub konsultację u psychoterapeuty i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia-psychoterapeutycznego i farmakologicznego. Myślę, że szczególnie kontakt psychoterapeutyczny miałby dużą wartość dla Pani-mógłby pomóc w przeżyciu / przerobieniu emocji związanych z trudnymi doświadczeniami ale także wzmocnić jako osobę w radzeniu sobie z sytuacjami stresowymi. Kontakt ze specjalistami może Pani uzyskać poprzez POZ lub w gabinetach prywatnych