Niedoczynność tarczycy i wypadanie włosów

Ja również mam tak jak kolezanka, lecze sie na niedoczynosc tarczycy ale jest ona w normie wiec to nie jest powód wypadania włosow. Na pol roku odstawilam antykoncepcje i od tamtej pory koszmar. Włosy leca jak szalone pomimo , że wrociłam do tabletk anty. Zrobiłam testosteron i jest on podwyższony i pewnie dlatego tak mi lecą włosy. Moje pytanie, do jakiego lekarza mam się uda bo każdy jeden odsyła mnie do następnego.

Witam,

Najlepiej udać się do ginekologa ze specjalizacją z endokrynologii celem ustalenia przyczyny zbyt wysokiego poziomu testosteronu we krwi (nadmierna produkcja przez jajniki, korę nadnerczy?) i podjęcia dalszych działań terapeutycznych.
Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz

Przy niedoczynności tarczycy dieta jest bardzo istotna. Z jadłospisu najlepiej wykluczyć kapustę, kalafior, brukselkę, rzepę, brukiew, strączki (fasolę, groch, soję), a także cukry proste (słodycze, cukier, miód, dżemy), żywność mocno przetworzoną i fast foody. Należy zadbać o odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. ;

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl