Niekontrolowane drapanie skóry

Od 4 lat mam pewien problem i zastanawiam się, czy lekarz jest w stanie mi z nim pomóc. Nie potrafię opanować swoich dłoni. Muszą ciągle drapać moje ciało, dawniej był to trądzik na twarzy, potem drapanie pleców, a teraz wydrapywanie skóry na dekolcie. Raczej niczym się nie stresuje, komuluje dużo w sobie. Czy lekarz może w ogóle coś zrobić czy to jest zależne tylko ode mnie?

Pozdrawiam.

Witam,
jeśli do tej pory nie konsultował się Pan z lekarzem, polecam wizytę u dermatologa. Jeśli lekarz nie stwierdzi medycznego podłoża doświadczanych dolegliwości, wówczas warto rozważyć konsultację u psychologa lub psychoterapeuty. Podobne trudności mogą wynikać z przyczyn o podłożu psychologicznym tj. doświadczanie nadmiernego napięcia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl