Nieleczone zęby a ciąża

Mam dużo ubytków w zębach. Dużo do wyrwania. Zeby to mój największy problem:-( teraz jestem w ciąży czym grożą nieleczone zeby w ciąży ? Nie jestem w stanie ich wszystkich wyleczyć. Niestety długo na taki stan zebow "pracowalam" co. Grozi mojemu nienarodzonemu dziecku?
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli mamy do czynienia z próchnicą grozi to zakażeniem ogolnoustrojowym. Nie jest to jednak stan pewny.

Zepsute zęby są siedliskiem bakterii, które krążąc z krwią osadzają się w organach wewnętrznych będąc przyczyną wielu ciężkich schorzeń m,in. serca, nerek, stawów. W łonie matki krąży ta sama krew a więc i w organizmie dziecka bakterie mogą powodować różne zmiany chorobowe. Pozdrawiam

Witam. Nie powiem nic odkrywczego, proszę jak najszybciej udać się do dentysty i zacząć leczenie. Tylko tak może Pani zapobiec przykrym powikłaniom i chronić swoje dziecko.