Niepokojące objawy - czy mogę być w ciąży?

Witam!!! Mam pytanie: urodziłam dziecko 03.07.2010 r. Pierwszą miesiączkę dostałam 26.09.2010 r., później miałam jeszcze 3 w różnych terminach, a ostatnią 14.01.2011 r. i od tej pory nie mam. Test ciążowy wykonałam 28.02.2011 i wyszedł negatywny. Chciałam zapytać czy takie objawy są naturalne u kobiet po porodzie czy jest to niepokojące zjawisko i czy jest taka możliwość, że jestem w ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Bardzo ważną informacją jest, czy karmi Pani piersią. Karmienie piersią bowiem wpływa na występowanie miesiączkowania. Ma to związek z procesami hormonalnymi. Podczas karmienia można w ogóle nie miesiączkować lub też miesiączki mogą być bardzo nieregularne. To cecha indywidualna. Ważne jest jednak, że pomimo braku miesiączki można w tym czasie zajść w ciążę, ponieważ może wystąpić owulacja. Jeśli jednak test ciążowy wyszedł negatywny, szanse na ciążę są niewielkie. Obecne testy są bardzo czułe. Dla pewności proszę jednak powtórzyć test za kilka dni.
Pozdrawiam!