Nieprzyjęta tabletka a ciąża

Od 3,5 roku, biorę tabletki antykoncepcyjne C***. Starałam się je brać zawsze regularnie. Ostatnio jednak po 7 dniowej przerwie w 1 dniu kolejnego opakowania zapomniałam o tabletce. W ostatnim dniu 7-dniowej przerwy i 1 dniu, kiedy powinnam przyjąć tabletkę, a tego nie zrobiłam, uprawiałam seks z mężem. Zapomniałam o tej tabletce całkowicie i wzięłam dopiero 2 tabletkę z opakowania. Teraz trochę dziwnie się czuje, mam bóle brzucha i ogólne złe samopoczucie. Zrobiłam test ciążowy po 6 dniach od tego zdarzenia, wynik wyszedł negatywny ale czy to nie za wcześnie żeby stwierdzić ciąże? Mam podwyższoną temperaturę ciała 37,2, dziwny posmak w ustach. Kiedy powinnam zrobić test lub testy krwi, żeby mieć pewność?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Ryzyko tego, że zaszła Pani w ciążę w wyniku stosunku, który odbył się w przerwie po tabletkach antykoncepcyjnych jest nikłe, jednak zdarzyło się kilkukrotnie na świecie, że do tego doszło. Jednak objawy, które Pani prezentuje nie są charakterystyczne dla ciąży i mogą niestety wskazywać na inne schorzenia narządu rodnego - dlatego też prosiłabym niezwłocznie zgłosić się do swojego ginekologa w celu zbadania i oceny narządu rodnego.

W związku z tym, że tabletka została przyjęta dzień później niż powinna, zalecane jest w takiej sytuacji stosowanie przez 3 tygodnie tego cyklu dodatkowego zabezpieczenia w postaci np. prezerwatywy, gdyż działanie antykoncepcyjne będzie osłabione.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.