Nieregularne miesiączki u 22-latki

Witam , mam 22 lata i mam miesiączkę od 13 roku życia tylko ze na początku okres był normalnie później już co kilka miesięcy i tak do teraz , byłam u lekarza i wszystko jest dobrze niby , ale teraz miałam miesiączkę 7 września do 13 września i właśnie wczoraj zaczęłam lekko krwawic a dziś już normalnie tak jak bym miała miesiączkę . Czy to jest normalne a i robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie .....

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie powodem takiego zdarzenia jest śródcykliczne plamienie. Może ono wynikać z nieprawidłowości w narządzie rodnym ( rozumiem iż to lekarz odrzucił) lub wahania poziomu hormonów. Chciałbym dodać jeszcze iż wiarygodność testu ciążowego jest najlepsza po 14 dniach od stosunku.