Niewielka przestrzeń płynowa w okolicy górnego bieguna śledziony

Co to jest niewielka przestrzeń płynowa w okolicy górnego bieguna śledziony , i czym to grozi ,,, informuję ,że wczoraj upadłem uderzając się w tylną ,lewą część pleców,,,

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to krwiak będący wynikiem upadku. Może także świadczyć to o obecności torbieli. Nie są to zmiany groźne i niebezpieczne dla życia. Warto jednak wykonać za jakiś czas kontrolne badanie USG w celu oceny wielkości wspomnianej zmiany.