Niskie ułożenie dziecka w 27. tygodniu ciąży

witam. jestem obecnie w 27tyg ciąży. od jakiegoś czasu słyszę od lekarza prowadzącego, że maluszek jest bardzo nisko ułożony. zdarzają się też bóle w dolnej części brzucha tuż nad spojeniem łonowym. nie są bardzo dokuczliwe i trwają tylko chwilę. nie wiem jak wygląda sytuacja z szyjką bo lekarz nic na ten temat nie mówił. mam się bardzo oszczędzać. czy to oznacza, że grozi mi przedwczesny poród? martwi mnie to, gdyż to pierwsza i długo wyczekiwana ciąża.
Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. jeżeli cos by by było nie tak z szyjka na pewno lekarz by o tym powiedział