O czym może świadczyć bardzo niskie ciśnienie u 13-latka?

Witam. Mój 13 letni syn od 3 dni ma bardzo niskie ciśnienie. Mianowicie 79/48 przy tym puls 81 Bylismy u lekarza ale odesłał mówiąc że jest w porządku. Syn mi ciągle śpi, jest zmęczony. Co mamy robić, w jakim kierunku badać nawet na własną rękę.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W tym wieku pomiary ciśnienia tętniczego odnosi się do wysokości i wieku według siatek centylowych. Ze względu na objawy powinno się wykonać dodatkowe badania. Być może warto skontrolować stan syna u innego lekarza? Myślę, że warto również w takim wypadku oznaczyć poziom glukozy we krwi.