O czym może świadczyć opadnięcie jednego z jąder, ból w okolicach pachwiny i podbrzusza?

witam mam32 lata i pojawiły sie u mnie nastepujace objawy,lewe jadro opadło i pojawiłe sie ciemno granatowe żyłki ból jadra i w okolicach pachwiny i podbrzusza.Co to jest i czy jest to niebezpieczne
Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą wskazywać na żylaki powrózka nasiennego, przepuklinę lub inną patologię. Sugeruję pilnie skonsultować się z chirurgiem ogólnym lub urologiem.