O czym świadczy zmiana kształtu i średnicy stolca?

Witam. Mam 24 lata i od pół roku zmienił mi się kształt i średnica stolca. Stolce są mniejsze ok 1,5-2 cm średnicy ale dłuższe i gładkie. Wcześniej miałam problem z defekcja bo stolce były twarde o większej średnicy i często pękalo mi naczynko przy odbicie i okropnie szczypalo. Ogólnie to dla mnie pozytywne że już nie mam problemów z twardym stolcem ale czytałam że weższy stolec może być objawem raka. Miałam rektoskopie która wyszła prawidłowo. Czy w tym wieku jest sens robić kolonoskopie? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Czy kolonoskopia zależy od wywiadu rodzinnego , proponuje udac się do lekarza rodzinnego w czasie wizyty będzie można ustalić odpowiednie dalsze postepowanie