O jakie kontrolne badania mogę poprosić ginekologa?

Witam, piszę z takim pytaniem, od 18stki biorę tabletki antykoncepcyjne Midiana, czyli 4 lata juz. Na wizycia lekarz zawszze sie pyta czy wszystko ok - i tak odpowiadam ponieważ nie mam zupełnie zadnych skutków ubocznych po tabletkach. Lekko zatrzymuje mi sie woda (ale to raczej normalne). Lekraz do tej pory wysłał mnie tylko RAZ na cytologia, i to gdy się upomniałam. Niedługo mam wizyte, o jakie kontrolne badania moge prosić (oczywiście bezpłatne) chodze na NFZ. Proszę o rade

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, program bezpłatnej cytologii obowiązuje od 25 roku życia, wiec to w tym przypadku dobra wola lekarza lecz u Pani takie badanie byłoby wskazane. Co do innych badan to lekarz ginekolog powinien zastanowić sie nad kontrola Pani terapii i zaproponować Pani już przerwę od przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam