Ile razy w roku trzeba być na badaniach kontrolnych u ginekologa?

Chciałam się zapytać ile razy w roku trzeba być na badaniach kontrolnych u ginekologa. Jeśli mam teraz 20 lat a jak miałam 17 lat poszłam pierwszy raz do ginekolog i teraz odstęp trzech lat to czy powinnam się zgłosić na badania kontrolne.

Zdecydowanie proszę zgłosić się na wizytę do ginekologa. Trzy lata to zdecydowanie za dużo. W przypadku wykonania podczas wizyty u ginekologa podstawowych badań obejmujących: wywiad, badanie oburęczne, cytologię oraz usg transvaginalne i badanie piersi plus ew usg piersi i prawidłowości tych wszystkich składowych wizyta raz w roku będzie dla Pani wystarczająca.

Marek Pabian

Witam serdecznie,w Pani wieku jeśli lekarz nie zaleci inaczej wystarczą wizyty kontrolne co 6 - 12 miesięcy.Proszę się udać do lekarza ginekologa po tak długiej przerwie w celu wykonania rutynowych badań.