Obniżenie dobrego samopoczucia, bardzo częste podirytowanie, poddenerwowanie po stracie bliskiej osoby

Witam,dziewięć miesięcy temu w tragicznych okolicznościach straciłam Brata.Zaraz po śmierci czułam się fatalnie,jednak potrafiłam się zmobilizować do działania,był to czas sesji egzaminacyjnej.Jednak od jakiegoś czasu zaobserwowałam u siebie znaczne obniżenie dobrego samopoczucia,bardzo częste podirytowanie,poddenerwowanie,wahania nastroju,spadek motywacji(pewne plany stracił zupełnie na wartości)odczuwam ucisk w klatce piersiowej,muszę brać często głębokie oddechy.Na co te objawy mogą wskazywać

Znajduje się Pani w bardzo trudnym okresie życia, przeżywa Pani żałobę, tym trudniejszą, że Brat zginął tragicznie. Opisane przez Panią objawy są nieprzyjemne i bolesne, ale naturalne w okresie żałoby. Czasami bardzo ciężko jest przejść przez ten okres samodzielnie, warto podzielić się swoimi przeżyciami, przemyślenia i emocjami z kimś innym. Wsparciem może być dobra przyjaciółka, przy której pozwoli sobie Pani na szczerość, ujawnienie emocji i myśli, może Pani też skorzystać z pomocy psychologicznej w tym zakresie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza