Ochrona przed zarażeniem się mononukleozą

Moj chłopak akualnie choruje na mononukleoze, czy jest jakis sposob na zabezpieczenie sie bez zarażeniem sie choroba? Mononukleoza rozwija sie 2 miesiące, wiec obawiam sie ze zarażenie sie "choroba pocałunków" jest nieuniknione. Bardzo prosze o pomoc i informacje czy jest jakas forma profilaktycznej ochrony. Pozdrawiam
Lek. Tomasz Budlewski

Niestety to choroba zakaźna dość łatwo przenosząca się. Poza tym na ta profilaktykę jest już za późno.