Odbijanie się po posiłku

dlaczego po każdym posiłku odbija mi się kilkanaście razy?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przyczyn może być bardzo wiele. Wzdęcia są na ogół efektem:
- nieprawidłowej diety obfitującej w tłuszcz, cukry proste, potrawy ciężkostrawne, napoje gazowane
- chorób przewodu pokarmowego - wrzody, nadwrażliwość, zespół jelita drażliwego i inne
- nieprawidłowego składu mikroflory przewodu pokarmowego
- nasilonego stresu
W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę, a następnie wprowadzić modyfikacje do diety, które pozwolą na pozbycie się tego efektu.
pozdrawiam