Opis RTG klatki piersiowej 2-miesięcznego dziecka
Witam mojej dwu miesięcznej corce robili przeswietlenie klatki piersiowej i proszę mi wytumaczyc co to znaczy:lewe pole plucne przesloniete przez cien srodkowy.Zaznaczony wzmożony rysunek okolooskrzelowy w prawej okolicy przysercowej.Prawe pole płucne bez naciekow miąższowych.Dziekuje

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Dziecko ma grasicę, która przesłania płuco. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy wskazuje na infekcje dróg oddechowych. Wynik badania należy skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.