Opuchlizna i zasinienie po uderzeniu się w palec

Wczoraj potknęłam się i uderzyłam dużym palcem w chodnik.Palec spuchł i jest duży siniak fioletowy na zgięciach palca. Palcem delikatnie ruszam w zakresie ok 15 stopni. Przy chodzeniu boli.W okolicy kości klinowej też. jest spuchnięte.Smaruje altacetem w żelu i voltarenem.Jechać na pogotowie czy to może być coś poważnego czyli skrecenie, wybicie albo złamanie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy na sor. Nie wykluczone, że jest to złamanie.