Opuchlizna powiek u 46-letniej osoby

Witam od dłuższego czasu mam spuchnięte powieki najbardziej od strony nosa czasami mam dość ostry ból nad oczami byłem u lekarza u okulisty i u laryngologa niby wszystko jest ok ale po obu stronach nosa (kanaliki łzowe) ciągle są spuchnięte. Proszę o podpowiedź co to może być. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego mogę jedynie podejrzewać niedrożność kanalików łzowych i zaburzenia odpływu chłonki z okolicy powiek. Są to jednka podejrzenia, a i tak nie jest możliwe przez internet wskazanie ich ew. przyczyny.