Pęknięcie prezerwatywy w dniu zastosowania pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Mam 20 lat i tabletki antykoncepcyjne biorę od ok 8 miesięcy. Po 7 dniach przerwy, czyli w dniu rozpoczęcia nowego blistra, ale jeszcze przed wzięciem pierwszej tabletki (biorę je ok 21) kochałam się z chłopakiem i niestety pękła nam prezerwatywa. Nie doszło do wytrysku we mnie. Boli mnie brzuch tak jak przed miesiączką i zastanawiam się czy jest obawa zajścia w ciążę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przed przerwą stosowała Pani antykoncepcję regularnie oraz po przerwie przyjęła Pani antykoncepcję nie ma powodu do obawy.