Piekąca rana na wardze sromowej

Witam serdecznie! Mam 19 lat i trzy dni temu podczas porannej kąpieli wyczułam i zauważyłam jakieś zaczerwienie na zewnętrznej ścianie wargi sromowej większej. Uznałam, że to jakaś krostka która pojawiła się w wyniku depilacji, więc posmarowałam to miejsce tonikiem. Cały dzień odczuwałam dyskomfort podczas poruszania się, bardzo piecze. Gdy się temu przyjrzałam zauważyłam, że z miejsca z tego schodzi mi skóra (przypomina to trochę schodzenie skóry po poparzeniu słonecznym). Rana ta jest wielkości paznokcia u kciuka, brzegi są białe, tzn. ta skóra jest biała i taka gdyby złapać i pociągnąć to by zeszła (tak jak po opalaniu), a rana jest jakby ciemniejsza, ale nie krwawi. Co to może być i do jakiego lekarza powinnam się z tym udać? Dermatologa czy ginekologa? Nie wiem co mam robić, bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele (infekcyjne, urazowe, dermatologiczne), konieczne będzie dokładne badanie fizykalne.
Proponuję udać sie do dermatologa w celu zbadania i wykonania ewentualnych badań dodatkowych.

Redakcja abcZdrowie.pl