Planowanie ciąży przy stosowaniu leków antydepresyjnych

mam 40 lat od stycznia biorę lek antydepresyjny okres mam nieregularny ale średnio 24 -28 ostatni dostałam w 11 dniu cyklu a teraz jest 40 dzień i okres sie nie pojawił test hcg ujemny nie mam dzieci staram się od 4 lat. od 2 tygodni zmniejszyłam dawke i tydzień nie biore czy ten lek (aposerta) mógł na to wpłynąć

Witam Panią,

Nie do końca zrozumiałam Pani pytanie. Ale jeśli pyta Pani czy zmniejszenie dawki sertraliny i jej odstawienie mogło wpłynąć na nieregularność cyklu miesiaczkowego? To rzeczywiście podczas terapii sertralinąmogą pojawic się nieregularności miesiączkowania. Nie wystepują jednak powszechnie, a nieregularności nie są znaczne. Warto w tej kwestii skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!