Planowanie dziecka a nieregularne cykle

witam wraz z mężem staramy się o dziecko i jakoś ciężko nam to idzie nie mam regularnych miesiączek co najmniej z tygodniowym opużnieniem i nie wiem w którym momęcie najszybciej dojdzie do zapłodnienia
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, rzeczywiście próby zapłodnienia mogą okazać się trudne przy nieregularności cyklu miesiączkowego. Zaleca się odbycie 3-4 stosunków w tygodniu i gdy po roku takiego podejścia nadal nie można zajść w ciąże może mówić o niepłodności pierwotnej. Jednakże, jeżeli Państwo staracie się krócej o dziecko i byście chcieli już teraz sprawdzić co może być przyczyną to zalecam dalsze próby oraz kontakt ze specjalistą ginekologii, szczególnie ginekologii rozrodu i niepłodności. Pozdrawiam