Płuca o wzmożonym rysunku śródmiąższowym i nieco wzmożonym rysunku naczyniowym
Mam 45l. Ostatnio przebyłem dosyć ciężkie zapalenie oskrzeli z powikłaniami, m.in. silne duszności. Skierowano mnie na RTG i szczegółowe badanie krwi. Opis RTG: Płuca o wzmożonym rysunku śródmiąższowym i nieco wzmożonym rysunku naczyniowym., bez wyraźnych zagęszczeń ogniskowych. Szerokie naczyniowe obie wnęki płucne. Sylwetka sercowo-naczyniowa w granicach normy. Miażdżycowo wysycony łuk aorty. Co on oznacza? Szczególnie "Miażdżycowo wysycony łuk aorty"? Bardzo proszę o i dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane zmiany w obrębie płuc najprawdopodobniej są spowodowane przebytą niedawno infekcją. Opis badania wskazuje obecność zmian miażdżycowych w obrębie łuku aorty. Wskazana jest konsultacja u chirurga naczyniowego.