Podawanie witaminy K i D u niemowlaka

witam! mieszkam w Anglii tu niestety nie jest zalecane podawanie witaminy k ani d. Chcialabym dowiedziec sie od polskiego lekarza od kiedy podawac witamine k i d i do kiedy ? czy dawka przez caly czas bedzie wynosic 25 mcg wit k i 400 jednostek witaminy d na dobe? prosze o odpowiedz poniewaz w internecie czytalam juz ze powinno sie podawac do 3 mies zycia, do ukonczenia 2-3 lat a gdzie indziej ze do 18. juz sama nie wiem a chce zeby moje jeszcze nienarodzone dziecko bylo zdrowe.

Milena Lubowicz

Witaminę K podaje się od 8 doby życia do skończenia przez dziecko 3 miesiąca życia. Natomiast witamina D zalecana jest od urodzenia do skończenia 3 roku życia. Rzeczywiście są postulaty że należy podawać witaminę D do 18 roku życia szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy jest mało słońca, ale na razie nie są to oficjalne zalecenia.
Pozdrawiam