Czy przefiltrowana woda zaszkodziła niemowlęciu?

Dzień dobry, mam pytanie czy coś się może stać jeżeli podałam mojemu 2,5 miesiecznemu niemowlakowi mleko modyfikowane z wodą przefiltrowaną ? Sytuacja była jednorazowa. Za każdym razem woda jest filtrowana i przegotowana, ale nastąpił błąd w komunikacji między rodzicami i wodą, która była w czajniku nie została wcześniej przegotowana. Teraz się bardzo stresuję. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przegotowanie wody do przygotowania mleka modyfikowanego jest zalecane, aby zabić ewentualne bakterie i zminimalizować ryzyko zakażenia. W przypadku, gdy woda nie została przegotowana, istnieje ryzyko, że mogą się w niej znajdować szkodliwe mikroorganizmy, które mogą być niebezpieczne dla niemowlęcia.

Choć zaleca się, by woda do przygotowania mleka modyfikowanego była przegotowana, to jednorazowa sytuacja nie powinna jednak doprowadzić do natychmiastowych problemów zdrowotnych u niemowlęcia. Mimo to, proszę zachować czujność i w razie pojawienia się dolegliwości, zawsze warto skonsultować się z pediatrą.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-roczne-dziecko-moze-pic-nieprzegotowana-wode,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chlodne-mleko-z-woda-dla-niemowlat-podawane-dla-4-miesiecznego-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakiej-wody-uzywac-do-przygotowywania-posilkow-dla-niemowlaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.