Czy można popijać tabletki antykoncepcyjne filtrowaną wodą?

Dzień dobry, Zakupiłam dziś butelkę filtrującą Dafi, teraz doczytałam że filtr jest wykonany z węgla aktywnego i może się zdarzyć iż jego małe drobinki mogą dostać się do wody, dodatkowo stosuję antykoncepcję hormonalną (Vines 24 4) o godzinie 8/9 a wiem że węgla aktywnego nie można zażywać wraz z tabletkami. Czy widoczne drobinki węgla z butelki szkodzą antykoncepcji czy nie, czy powinnam wstrzymać się z piciem wody z tej butelki ok.4h od zażycia antykoncepcji, a jeśli wszystko jest w porządku to czy mogę w takim przypadku popijać tą wodą tabletki? Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Picie wody z butelki filtrowanej nie wpłynie w żaden sposób na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Drobinki węgla aktywnego, które ewentualnie mogą znajdować się w wodzie do picia nie posiadają zdolności osłabiania tabletek antykoncepcyjnych. Inaczej sprawa wyglądałaby w przypadku węgla leczniczego dostępnego w aptece.

W związku z tym spokojnie Pani może korzystać z zakupionej butelki i jednocześnie stosować tabletki antykoncepcyjne.

Inne pytania o filtrowaną wodę umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-picie-takiej-wody-zmniejsza-skutecznosc-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/filtrowanie-wody-z-kranu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podawanie-dziecku-przefiltrowanej-wody-moglo-mu-zaszkodzic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.