Filtrowanie wody z kranu

Czy warto filtrować tak zwaną kranówkę zdatną do spożywania ? Z jednej strony podobno warto ją jeszcze przeczyścić a z drugiej filtrowanie wypłukuje niezbędne dla organizmu minerały ? A jak jest na prawdę bo już sam nie wiem jak postępować. Pozdrawiam :)

Należy zwrócić również uwagę, że jakość wody zależy od wielu czynników - m. in. od miejsca ujęcia oraz stanu technicznego sieci wodociągowej. Często przefiltrowanie wody poprawia jej smak, a niekiedy nie ma takiej potrzeby, gdyż woda kranowa spełnia nasze oczekiwania organoleptyczne.
Proszę także pamiętać, że wody kranowej, nawet przefiltrowanej, nie podajemy dzieciom poniżej 3 roku życia, bez uprzedniego przegotowania.

Pozdrawiam