Karmienie butelką a filtrowanie wody

Karmię mojego 4-miesięcznego syna od urodzenia butelką. Przegotowuję mu wodę uprzednio przefiltrowaną, ponieważ woda z kranu w mojej okolicy jest bardzo ciężka. Niedawno dowiedziałam się, że filtr do wody, którego używam można stosować dopiero u dzieci powyżej roku życia. Czy rzeczywiście szkodzę swojemu dziecku i powinnam zrezygnować z filtrowania wody?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi odpowiedzieć, ponieważ nie wiem z jakiego powodu filtr nie ma atestu do stosowania u dzieci poniżej roku życia, jednak nie sądzę, żeby szkodziła Pani dziecku bardziej niż podajac wodę niefiltrowaną z kranu. Jeżeli ma Pani obawy może Pani spróbowaać podawania wody butelkowanej.