Czy woda może mieć wpływ na powstawanie zmian trądzikowym i suchą skórę?

Witam. Ok pół roku temu zmieniłam miejsce zamieszkania. Od tamtej pory mam ogromne problemy skórne od kiedy zaczęłam używać wody którą jest właśnie w nowym miejscu zamieszkania. Po kąpieli skóra na ciele jest sucha, występują czerwone plamy , które po jakimś czasie schodzą. Skóra na twarzy jest bardzo ściągnięta, do tego po każdym użyciu tej wody występują zmiany trądzikowe, krostki, kaszka. Używanie kosmetyków na dany problem nie przynosi efektów gdyż codziennie używana jest ta sama woda. Dodam że wcześniej nie miałam takich problemów, widocznie wcześniejsza woda była dla mojej skóry neutralna. Stąd moje pytanie w jaki sposób mogę temu zaradzić? Czy wcześniejsze przygotowanie wody w jakimś stopniu pomoże złagodzić ten problem ?A może najpierw tą wodę przefiltrować? Chodzi mi głównie o twarz bo na ciele ten problem po jakimś czasie znika A niestety na twarzy jest cały czas. Dodam że będąc w innym miejscu i używając innej wody np na wyjazdach , nie mam takiego problemu więc stawiam na to że to w stu procentach wina wody którą jest u mnie w kranie. Proszę o pomoc

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że przyczyną tych problemów jest właśnie woda. Jak najbardziej można spróbować filtrowania i/lub gotowania wody, w ostateczności może Pani kupić baniak wody źródlanej i przeznaczać ją wyłącznie do mycia twarzy.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl