Co może oznaczać taka zmiana u 6-latka?

Syn lat 6, ma na początku krocza po prawej stronie jak by podskórną górkę która jest czerwona i boli. Dodatkowo skarży się na swędzenie co to może byc
KOBIETA, 34 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą być wywołane przez kilka różnych schorzeń. Może być to między innymi zakażenie skóry wywołane np. bakteriami lub grzybami, czy wrzód spowodowany infekcją. Niewykluczona jest też zmiana spowodowana ugryzieniem owada, czy alergiczną reakcją skórną.

Niestety bez odpowiedniej konsultacji z lekarzem i badania fizykalnego ciężko postawić jednoznaczną diagnozę. W tej sytuacji zalecamy Pani udanie się z synem do lekarza, a w międzyczasie obserwowanie objawów oraz kontrolowanie, czy czerwona zmiana się nie powiększa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.