Podejrzenie depresji adaptacyjnej u kobiety

Witam moja zona leczy sie u psyhiatry bierze leki od 6mies,lekarz jej stwierdzil ze ma Depresje Adaptacyjna.moim zdaniem moze byc to inna diagnoza.zona na nic nie chce sie godzic czyli doplacac do budzetu domowego ani wychodzic z dzieckiem na spacery.prosze o pomoc co to moze byc ewentualnie za choroba.Z gory Dziekuj.

Witam serdecznie. Jeśli psychiatra postawił taką diagnozę to najprawdopodobniej znaczy, że w życiu Pana małżonki wydarzyła się sytuacja, która wywołała u niej silny stres, z którym nie umie sobie poradzić. To pierwszy wskaźnik, który musiał zaistnieć do postawienia takiej diagnozy. Ponad to depresja ma to do siebie, że rzutuje na ogólne funkcjonowanie Pacjenta - dochodzi do utraty zainteresowania życiem codziennym, obniżenia aktywności, często problemów ze snem, utratą apetytu, apatią. Proszę zwrócić uwagę czy opisane czynniki występują u małżonki.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy na podstawie skąpych informacji, bez osobistego, dłuższego kontaktu z małżonką, większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych.
Obok leczenia psychiatrycznego, zarówno żona, jak i Państwo oboje możecie korzystać także z psychoterapii.

Pozdrawiam!