Pogorszenie samopoczucia podczas zmiany leku Alvente na Lexapro

Witam.Od dwóch lat brałam oczywiście z przepisu lekarza Alvente 75 mg raz dziennie. Ostatnio po śmierci męza czuję się gorzej i lekarz przepisał mi Lexapro 10.Mam przez 2 tygodnie brać przemiennie 1 dzień Alvente,na drugi dzien Lexapro.Potem mam przejść tylko na lexapro.Taką zmianę stosuję ok.5 dni i moje samopoczucie jest gorsze.Nie wiem czy nie wrócić do alventy czy poczekać aż organizm zaakceptuje zmianę.Jak długo może to potrwać.18 marca mam jechać za granicę do rodziny,teraz boję się.pozdr

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie udać się do lekarza. Po ponownym badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.