Pogrubienie zatoki przeponowo-żebrowej w wyniku RTG
Mama odebrała wynik rtg płuc z opisem "pogrubienie lewej zatoki przeponowo-żebrowej" Od kilku dni bolą ją plecy martwi się.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Taki wynik badania może świadczyć o stanie zapalnym. Na podstawie samego badania nie można postawić rozpoznania. Postawienie diagnozy należy do lekarza prowadzącego.
Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa celem konsultacji i ustalenie dalszego postępowania.
Pozdrawiam.