Pojedyncze drobne ogniska w istocie białej lewej półkuli mózgu
Witam. Prosze o interpreracje wynikow rezonansu. Brzmi nastepujaco: W istocie bialej lewej polkuli mozgu w placie czolowym oraz w okolicy trojkata komorowego komory bocznej pojedyncze drobne ogniska o podwyzszonym sygnale w obrazach T2 zaleznych oraz Tirm dark fluid-niespecyficzne,moga odpowiadac zmainom naczyniopochodnym. Reszta badania brzmi dobrze. Co moga oznaczac w/w wyniki? Czy zwiazane sa z jakas choroba?Jesli tak,to z jaka? Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
W ten sposób mogą prezentować się niewielkie strefy niedokrwienia. Ich przyczyn może być wiele i w celu postawienia właściwego rozpoznania sugeruję kontakt z neurologiem.