Pojedyncze zwapnienie w partiach górnych zakrętu zaśrodkowego

Proszę o interpretację wyników tomografii komputerowej głowy osoby 74-letniej.Wynik badań:pojedyń.zwapnienie w partiach górnych zakrętu zaśrodkowego po str.lewej o wielk. 3/3/5 mm.pojedyn.nieostre nieogranicz.niekoniechypotyzycyjne ognisko wiencu promienistym po str.lewej o wielk.ok.5/7 mm, najprawdopod.stare ognisko niedokrwienia.uklad komorowy nadnamiotowo nieposzerzony i nieprzemieszczony.prestrzen podpajeczynkowa w granicach normy wiekowej, nieodpowietrzniony wyr.sutkowaty po stronie lewej.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi całościowo inetrpretować opis badania bez możliwości badania przedmiotowego i informacji odnośnie objawów. Zmiany niedokrwienne i zwapnienia nie są znaczną anomalią w wieku zaawansowam.