Powiększone węzły chłonne u 27-latki

Dzień dobry. Moim problemem są powiększone węzły chłonne. Lekarz rodzinny twierdzi że są ok ale ja się boję. Byłam prywatnie na usg węzłów chłonnych i radiolog też twierdzi że jest ok. Mnie jednak niepokoi ich ilość i wielkość. Największy węzeł pachowy ma wymiary 2,37 × 0.85. Na szyi i nad obojczykiem węzły są mniejsze i w wymiarze poprzecznym nie przekraczają 5 mm. Na szyi mam dwa wyczuwalne węzły po lewej stronie a ten nad obojczykiem jest po stronie prawej. Wszystkie te węzły są ruchome

Jeśli nie ma żadnych innych dolegliwości to nie ma powodu do niepokoju. Powiększone węzły chłonne mogą być pozostałością po przebytej infekcji. Badaniem rozstrzygajacym jest zaś biopsja węzła , czyli jego operacyjne usunięcie i badanie histoparologiczne. Bez wyraźnych powodów ani pani, ani lekarz nie będziecie chcieli operacji.