Na co mogą wskazywać zgrubienia okolicy barków?
O czym swiadczą zgrubienia w okolicach szyi/barkow. Dwoch lekarzy sugeruje osklepki oplucnej, mam okropny bol plecow na odcinku szyjnym/ piersiowym. Wszystkie badania mam dobre, przeszlam mononukeoze. Czesto mam krowtoki z nosa i ponadto tydzien temu usunelam obce cialo z ucha. Dodam, ze mialam robione usg wezlow chlonnych i sa ok.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
zgrubienia w okolicach szyi i barków mogą mieć wiele przyczyn, w tym infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory lub przewlekłe stany zapalne. Jeśli lekarze sugerują osklepki opłucnej, może to wskazywać na choroby płuc lub opłucnej, które powodują ból pleców na odcinku szyjnym i piersiowym.
Mononukleoza również może powodować powiększenie węzłów chłonnych, co często objawia się zgrubieniami w okolicach szyi i barków. Jednak, jeśli badania wykazały, że węzły chłonne są w porządku, to należy szukać przyczyny gdzie indziej.
Krwotoki z nosa oraz obce ciało w uchu nie są raczej powiązane z resztą objawów, jednak powinna to Pani skonsultować z lekarzem.
W każdym przypadku zalecamy dalszą diagnostykę, która pozwoli na dokładną diagnozę problemu.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w materiale poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszenie-osklepka-w-rtg-pluc