Co oznacza to zgrubienie okolicy obojczyka?

Witam jakiś czas temu przy kaszlu poczułem jakby miał ciało obce w przełyku, uczucie ciala obcego zniknęło ale pojawiła się flegma w gardle której za o nie mogłem wykrzsztusic. Wczoraj gdy wracałem z pracy poczułem jakby mi coś na szyi wyskoczyło, po badaniu palcami wyczułem że mam górkę z lewej strony szyi między obojczykiem krtanią, proszę o podpowiedź czego to mogą być objawy dodam że mam 24 lata i się martwię bo nie wiem co to jest. Zgrubienie jest miękkie nie duże. Pozdrawiam Kamil

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana zgrubienie między obojczykiem a krtanią może być powiększonym węzłem chłonnym szyjnym. Taki stan często informuje nas np. o toczącym się stanie zapalnym w organizmie.

Wspomniał Pan, że występowały problemy z odkrztuszaniem i pojawiła się flegma. Może to świadczyć np. o zapaleniu gardła lub zatok, a także o innych problemach z układem oddechowym.

Ciężko stwierdzić czym mogło być spowodowane uczucie ciała obcego w gardle, najlepiej, aby udał się Pan na badania do laryngologa. Z pomocą specjalnych metod będzie on w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanuje ewentualne leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w naszym artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.