Poziom PH w badaniu nasienia

mąż dziś dostał wyniki badania nasienia,niby wszystko ok,ale martwi nas poziom PH ponieważ jest 7.0 a powinno być od 7.2...nie wiemy co to oznacza i czy może mieć to wpływ na nie możność zajścia w ciążę? proszę o pilną odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to istotne. Ph nasienia czyli jego odczyn wpływa na jego jakość. Im bardziej kwaśny tym gorzej.